Dziesmu un Deju svētki ar Gatvi

14.07.2023
Dziesmu un Deju svētki ar Gatvi

Dziesmu un Deju svētki ir garām, un katrs no mums meklē brīvu mirkli, lai saliktu daudzos svētku mirkļus savā atmiņu albumā. 

Gatves svētki iesākās ar Austrālijas ''Jūrmalnieku'' sveikšanu mūsu mēģinājumu telpās un kopīgu vakaru aizraujošās sarunās. Savukārt gājienā paspējām gan samirkt lietū, gan baudīt vakara sauli, kad beidzot pienāca mūsu kārta doties ceļā.

Pirmdienā bijām daļa no skatuviskās tautas dejas lielkoncerta ''Balts'' Arēnā Rīga - par koncerta skaistāko mirkli uzskatāms tieši fināls, kur simtiem lampiņu virtenes izgaismoja dejotāju mežu. Kulminācija, kas lika aizrauties skatītāju elpām.

Mūsu galvenās mājas Deju svētku laikā tomēr bija Daugavas stadions - vieta, kur prieks atgriezties katrus 5 gadus. Mēģinājumu process nebija viegls, jo jāierodas agri un mājās nereti devāmies pirms saulrieta. Taču svētku mērķis - būt vienotiem dejā, motivēja ne tikai mūs, bet arī citus dejotājus. Dejotājs ir sabiedrisks cilvēks. Mēs protam paslavēt un izpalīdzēt tad, kad tas vajadzīgs visvairāk. Kā savējam, tā arī blakus kolektīva dejotājam.

Visbeidzot, savus svētkus noslēdzām Mežaparka Lielajā estrādē, paceļoties ''Kopā Augšup'' ar koristiem un pūtēju orķestriem. Dejojām tādas tautā iemīļotas dejas kā Es mācēju danci vest, Sasala jūrīna un Es izjāju prūšu zemi. Par emocionāli piepildītāko šajā koncertā gan jāizceļ Manai dzimtenei, kas, pēc skatītāju pieprasījuma, tika dejota divas reizes. 

Nedēļu pavadījām kopā no agra rīta līdz vēlam vakaram, dažreiz pat ārpus stadiona sienām. Dziesmu un Deju svētki ir laiks, kad kolektīvs var patiesi saliedēties un mums, šķiet, tas ir izdevies.

Galu galā, ikviens no mums saprot, ka mēs kā tauta bijām šos svētkus pelnījuši. Kā Gatve, tā arī simtiem citu kolektīvu ir strādājuši, lai svētki taptu par realitāti. Un te nu mēs esam! Pēcsvētku eiforijā.

Lai mums visiem brīnišķīga vasaras otrā puse un uz tikšanos nākamajā sezonā!

- jūsu Gatve