Mūsu ilgi lolotais koncerts "Rīga Dimd! Rīga Dej!" godam aizvadīts!

18.04.2023
Mūsu ilgi lolotais koncerts "Rīga Dimd! Rīga Dej!" godam aizvadīts!

Foto: Jurģis Rikveilis

Šī gada 8. aprīlī pieskandinājām VEF Kultūras pili ar trīs Gatves paaudžu veltījumu Rīgai - mūsu koncertu "Rīga dimd! Rīga dej!". Šim koncertam sākām gatavoties jau pirms gada, kad dzima ideja godināt Rīgu, kas ir ne tikai Gatves mājas, bet šovasar uzņems ikvienu Latvijas kolektīvu, kas pulcēsies, lai vienotos gaidāmajos Dziesmu un Deju svētkos.

Koncertā tika izdejotas gaidāmo Deju svētku repertuāra dejas, iemīļotais zelta fonda repertuārs, kā arī īpaši Gatvei radītās horeogrāfijas. Vēlamies teikt īpaši sirsnīgu paldies horeogrāfei un Deju svētku virsvadītājai Dagmārai Bārbalei par tieši Gatvei radītajām trīs tik dažādām, bet savā mīlestībā pret Rīgu vienotām horeogrāfijām, ko papildinājuši jauni Mārtiņa Miļevska un Auļu skaņdarbi, kuru tapšanas procesā bija iespēja piedalīties arī mums pašiem. Koncertā tika izdejotas arī divas Gatves prezidentes Alises Demčenkovas Gatvei radītas horeogrāfijas. Pavisam īpaši šo paspilgtina fakts, ka koncerts bija mūsu prezidentes diplomdarbs, ko ar kā Alises, tā mūsu lieliskās vadības un ikkatra dejotāja ielikto artavu esam aizstāvējuši teicami. Mūsu dejotāji ir ne tikai nenogurstoši strādājuši mēģinājumos, bet arī rūpējušies par koncerta scenogrāfisko un māksliniecisko noformējumu, lai mūsu vēstījums būtu patiesi sajūtams ikvienam skatītājam.

Lai arī viens sirds lolojums ir garām, mūsu kājas nerimst - jau 22. aprīlī būsim satiekami RSU aulā, "Izkrāsojot pavasari" kopā ar TDA "Ačkups" un citiem draugu kolektīviem!