Starptautiskais folkloras deju festivāls "FOLKAZORES" Azoru salās

08.10.2019
Starptautiskais folkloras deju festivāls "FOLKAZORES" Azoru salās

Laikā, kad lielākā daļa iedzīvotāju sāk domāt par jaunā mācību gada tuvošanos, VPDK Gatve un Gatve OI apvienotais sastāvs kopā ar folkloras draugu kopas “Vīteri” mūziķiem, kāpa lidmašīnā un devās iekarot Ziemeļatlantijas okeānā Portugālei piederošās Azoras salas. Kolektīvs piedalījās FOLKAZORES starptautiskā folkloras deju festivālā, kas Terceiras salā norisinās jau 35. reizi un ir kļuvis par salas lielāko kultūras notikumu. Festivāls deva iespēju satikties ar ļoti dažādu kultūru un tautu pārstāvjiem. Paralēli Eiropas deju kolektīviem no Bulgārijas, Horvātijas, Slovākijas, Somijas un Polijas, tajā piedalījās deju kolektīvi no tik eksotiskām zemēm kā Taivāna, Taizeme un Martinikas sala. Dejojām kopā arī ar Meksikas, Čīles, Argentīnas un Amerikas kolektīviem.

 

Uzstājāmies dažādās pilsētiņās – gājām krāšņos ielu gājienos, dejojām gan koncertzālēs, gan uz ielu skatuvēm, gan lielajā arēnā. Paralēli koncertiem piedalījāmies arī īpašā dievkalpojumā, pieņemšanā pie pilsētas mēra, tautas tērpu parādē un “Dance challenge”, kura ietvaros mums savstarpēji ar meksikāņu grupu vajadzēja apgūt vienam otra dejas, kā arī dejot katram savas dejas pie savstarpēji pretējas mūzikas, un to visu rādīt skatītājiem īpašā šova vakarā uz skatuves. Tas bija jautri un interesanti, un, kaut deja bija gara un sarežģīta, godam tikām galā. Kultūras dzīves bagātināšanai katru nakti notika ballīte, kuru ikreiz rīkoja divu valstu deju grupas, iekļaujot savai tautai raksturīgu mūziku, dejas, spēles un rotaļas, kā arī nelielu cienastiņu.

 

Neskatoties uz intensīvo deju mēģinājumu un koncertu grafiku, dejotājiem bija iespēja iepazīt un izbaudīt Terceiras salas eksotisko dabu, ēdienus un tradīcijas – piedzīvot īstas vēršu cīņas, pabūt vulkāna krāterī, izgaršot vietējās delikateses un baudīt veldzējošās okeāna peldes.

 

Kopā tika nostaigāti un nodejoti daudzi kilometri, iepazītas jaunas kultūras, iegūti jauni draugi un neaizmirstamas atmiņas.