Bigas Krūze

26.01.2017
Bigas Krūze

Mēs, Gatve- Otrā iespēja, saulainā 21. janvāra sestdienā devāmies uz Bausku, lai piedalītos vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkursā-sadancī “Bigas krūze”, kas šogad notika jau trešo reizi. 

Konkurss “Bigas krūze” 2015.gadā iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, un tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70.gados iestudētās latviešu tautas dejas. Konkursa galvenais mērķis, lai mēs turpinātu priecāties un lepotos par katru kolektīvu, kurš ar savu dejotprasmi spodrina Latvijas vārdu un nes to pasaulē. 

Un šai dienā mūsos tiešām valdīja prieks visas dienas garumā. Burvīgais laiks, nepiespiestā atmosfēra mudināja katru dejot ar tādu prieku un degsmi, ka dejas solis bija viegls, raits, konkursa vārds piemirsies. Un tikai vēlāk, gaidot rezultātus, pielavījās Ilzes teiktais- es gribētu to krūzi, tā ir tik skaista! Azarta velniņš lika saspringt gaidās.  Un tad paziņojums, ka pēc žūrijas vienprātīga balsojuma Bigas krūze šogad aizceļo uz Rīgu, vēl lika saskatīties - Vai tiešām?! Jā, esam gandarīti un lepni, ka mēs varam, ja vien saņemamies un gribam.

Tāpat ir prieks, ka turpinām priecāties kopā pēc koncerta- baudot kopīgas, vienreizēji gardas vakariņas ("Tavernā"), aizstaigājot līdz V.Plūdoņa piemineklim un lustējoties ballē. 

Uz tikšanos pēc gada Bauskā, kad Bigas krūze ceļos tālāk!