Gatvē saka "jā"!

03.09.2016.
Gatvē saka "jā"!

6. augustā TDA "Gatve" bija ļoti īpaša diena, jo Gatves dejotājs Viesturs un viņa līgava Maija svinēja kāzas. Lai gan sākumā likās, ka laikapstākļi šajā dienā mūs nelutinās, viss izvērtās brīnišķīgi. Gatve bija liecinieki ļoti skaistam, teju maģiskam līdzināšanas rituālam zem ozola, kura laikā vēlējām laimes jaunajiem. Pēc līdzināšanas sekoja tradicionālā "Gatves deja" ar jauno pāri, bet par prieku Maijai meitenes nodejoja arī "Saule brida rudzu lauku", jo Viesturs pirms tam mums pačukstēja, ka tieši šī ir Maijas mīļākā deja. Varbūt visas līnijas un griezieni zāles uzkalniņos mums neizdevās gluži perfekti, bet smaidu no Maijas izvilinājām gan! Savukārt vārtos pārbaudījām, cik labi Viesturs pārzina dejas, ja soļi jāatpazīst tikai no apraksta un cik labi Maija zina, kas Viesturam jāvelk mugurā, ja jādejo "Aiz ezera augsti kalni". Ko lai saka - jaunais pāris sevi pārādīja no labākās puses un tika cauri vārtiem. Vakara gaitā mūsu puiši parūpējās par vēl kādu pārsteigumu - Viestura nozagšanu, kas izvērtās par filmas cienīgu sižetu (Viestur, piedod par kreklu!). Bet pēc tam - neprātīgi trakulīga balle līdz rītam!

Maija un Viestur, mēs vēlam Jums lielu, lielu laimi un mīlestības pārpilnu dzīvi!

Jūsu Gatve

"Gatves" laivu brauciens 2016

16.08.2016.
"Gatves" laivu brauciens 2016

Laikā, kad visa pasaule ir aizņemta ar "pokemonu" tvarstīšanu un Amerikas prezidenta kandidātu vērtēšanu, "Gatves" vidējie uzticīgi savām tradīcijām - laivu braucieniem, apceļojot skaistāko zemi pasaulē - Latviju! Šogad ciemojāmies pie Ingas un Valda Vecpiepalgā. "Saiešana slātaviešu garā" - novada svētki, retro automobiļu salidojums, atraktīva ekskursija brāļu Kaudzīšu muzejā un aitu fermā, īsts slātaviešu tirgus, koncerts, balle, ūdensrozes un vēl... Kā lai vienaldzīgi klusē, ja pamostoties dūmakainā rītā, teltī iespējams nobučot ''varžu princi", pusdienās nogaršot čaklāko kolēģu salasīto sēņu mērci vai saulrietā peldēties teiksmanajā Ineša ezerā. Paldies, Inga, Valdi, paldies, Vespiebalga! Viss bija tik lieliski, ka gan jau atkal kādreiz nāksim "tavas rozes zagt..."!

P.S. Ja Tev patīk pavadīt laiku labā kompānijā, mazliet proti dejot un ir brīvi trešdienu vakari - nāc dejot "Gatves" vidējos! (laivu nevajag)

Starptautiskā deju festivāla "Sudmaliņas" atklāšana

03.07.2016.
Starptautiskā deju festivāla "Sudmaliņas" atklāšana

TDA "Gatve" pamatsastāvam bija tas gods būt VIII Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" viesu vidū un kopā ar TDA "Dancis", "Līgo", "Rotaļa" un "Teiksma" atklāt pasākumu Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē (Foto: Reinis Oliņš). Pirmo reizi festivāla vēsturē norisinājās konkurss ar Armēnijas, Gruzijas, Izraēlas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas deju ansambļu dalību, kurus vērtēja starptautiska žūrija. Ar lielu interesi noskatījāmies dalībnieku sniegumu, kas bija tiešām augstā līmenī. Diena bija karsta, bet jūras tuvums mūs glāba gan mēģinājumu starplaikos, gan pēc koncerta. Mūs atbalstīt atnākušie tuvinieki pat atzina, ka, par spīti 29 grādu karstumam, vilnas tautas tērpos izskatījāmies enerģiski kā gājienā cauri pilsētai, tā koncertā.

Deju sezona oficiāli ir beigusies, bet mums vasarā vēl gana daudz jāpaspēj. Pirmkārt, ilgi šķirti būs nespējam, otrkārt, laulības ostā jāieved mūsu Viesturs, bet, treškārt - daudz pārsteigumu gaidāms mūsu apaļās jubilejas koncertā, kurš notiks 12.decembrī, jaunajā sezonā. Laiks taču skrien nemanot, tāpec savā darbā neapstāsimies.