TDA "Gatve" 70 gadu jubilejas koncerts

12.10.2016.
TDA "Gatve" 70 gadu jubilejas koncerts

Savīt pagātni un tagadni, savīt tradicionālo ar jauno, savīt cilvēku dzīves, kas satiekas dejojot, savīt dažādos rokrakstus dejas mākslā, ko veidojuši bijušie GATVES vadītāji, savīt latviešu kultūru ar cittautu kultūru, savīt sviedrus mēģinājumos ar prieku koncertos, savīt kautrus un neveiklus pirmos deju soļus iesācējiem ar padomu no ilggadējiem dejotājiem. Savīt tehniskās deju prasmes ar māksliniecisko un emocionālo sniegumu. Tāds būs šis koncerts ar īpašu auru un mīlestību pret deju un darbu, ko darām.

GATVI raksturo augsta dejas mākslas un skatuves kultūra. Varbūt tāpēc, ka savā laikā tas cēlies no tā saucamajām "Darba rezervēm", taču GATVE nekad nav rezervē! Tā ir viena no vadošajiem un spilgtākajiem deju kolektīviem Latvijā - ar savu raksturu, stāju un cilvēciskumu. Ne velti, kolektīva kosaukums ir kā tērps, ko tu valkā. Gatvei tas ir atbilstošs - cēls, stalts, plastisks un reizē vijīgs. Draudzīgi - tā sevi raksturo gatvieši, jo viens koks ir viens koks, tikai kopā tie veido GATVI. Un tā jau 70 gadus daudzi savij deju soļus un dzīvi TDA "GATVE", ko kolektīvs ar krāšņu koncertu atzīmēs Dailes teātrī 12.decembrī plkst. 19:00.

Ar cieņu un atzinību, ko GATVES rokrakstā devuši kādreizējie tās vadītāji - Gaļina Libere, Zinaīda Sama, Gunārs Rubenis, Raimonds Dzenis, kā arī šodienas GATVI, ko no 1990. gada veido kolektīva mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala un repetitors Aigars Bajārs. Deja ir laikmetīga - tā mainās ik dienas un viņiem piemīt šīs prasmes un drosme - saglabāt un kopt to, kas ir un mainīt to, kas jāmaina.

Gatve ir bagāta savā jubilejā, jo arī Gatves ilggadējais vadītājs Gunārs Rubenis svin savu 80 dzīves jubileju, un Gunta Raipala - 55 gadu jubileju.

Tāpēc satiksimies, lai tālāk tiektos, kā koki GATVĒ, kam zari vijas nākotnē!

Greizais kompass 2016

12.10.2016.
Greizais kompass 2016

Salijuši, nosalušām kājām, gandarīti un sārtiem vaigiem - tieši tādi mēs sasniedzām finišu pēdējā minūtē. Paldies, "Dardedze", par izturības pārbaudi. Tik "slapju" un rudenīgu orientēšanos vēl nebijām piedzīvojuši. Bet sacensības taču domātas stiprajiem! Šis bija mūsu piektais "Greizais kompass", kuru aizvadījām, nezaudzējot pirmā "desmitnieka" godu, apbalvoti par iegūtu 6.vietu, izskrējušies dārzeņu tēlā, vadoties pēc šajā gada noteiktās lauku tematikas. Vēl vairāk uzdevumu kā parasti, vēl vairāk komandu, pārsteigti Ogres iedzīvotāji un vēl piepildītāka Rīgas sporta manēža neoficiālajā daļā.. kas būs tālāk? Novēlam organizatoriem valsts mēroga pasākumu, jo jums izdodas! 

Gatvē saka "jā"!

03.09.2016.
Gatvē saka "jā"!

6. augustā TDA "Gatve" bija ļoti īpaša diena, jo Gatves dejotājs Viesturs un viņa līgava Maija svinēja kāzas. Lai gan sākumā likās, ka laikapstākļi šajā dienā mūs nelutinās, viss izvērtās brīnišķīgi. Gatve bija liecinieki ļoti skaistam, teju maģiskam līdzināšanas rituālam zem ozola, kura laikā vēlējām laimes jaunajiem. Pēc līdzināšanas sekoja tradicionālā "Gatves deja" ar jauno pāri, bet par prieku Maijai meitenes nodejoja arī "Saule brida rudzu lauku", jo Viesturs pirms tam mums pačukstēja, ka tieši šī ir Maijas mīļākā deja. Varbūt visas līnijas un griezieni zāles uzkalniņos mums neizdevās gluži perfekti, bet smaidu no Maijas izvilinājām gan! Savukārt vārtos pārbaudījām, cik labi Viesturs pārzina dejas, ja soļi jāatpazīst tikai no apraksta un cik labi Maija zina, kas Viesturam jāvelk mugurā, ja jādejo "Aiz ezera augsti kalni". Ko lai saka - jaunais pāris sevi pārādīja no labākās puses un tika cauri vārtiem. Vakara gaitā mūsu puiši parūpējās par vēl kādu pārsteigumu - Viestura nozagšanu, kas izvērtās par filmas cienīgu sižetu (Viestur, piedod par kreklu!). Bet pēc tam - neprātīgi trakulīga balle līdz rītam!

Maija un Viestur, mēs vēlam Jums lielu, lielu laimi un mīlestības pārpilnu dzīvi!

Jūsu Gatve