Pirmais sezonas koncerts Jelgavā "Rudens danči"

16.10.2019.
Pirmais sezonas koncerts Jelgavā "Rudens danči"

Kurš ir teicis, ka Zelta rudens ir jābauda Siguldā? Mēs 26. oktobrī to baudīsim Jelgavā, kur mūsu draugi, TDA “Diždancis”, rīko koncertu -“Rudens danči”.

Skaistas dejas, burvīgi smaidi un nostiepti pirkstu gali jūs gaidīs Jelgavas Kultūras namā, kopā ar draugiem - TDA “Līgo”, TDA „Gauja” ,TDA"Diždancis", TDA "Kalve", DA "Laismeņa", JDK "Delveri" - iepazīstināsim skatītājus ar mūsu sarupētajām dejām.

Varam palielīties, ka prožektoru gaismas pirmo reizi uzspīdēs mūsu dejotājas un jaunās horeogrāfes Alises veidotajai dejai! Lepojamies ar viņu un centīsimies uz visiem 100% atdzīvināt Alises redzējumu, izdejot dejā savīto stāstu un nodot mūsu emocijas ik katram skatītājam!

Greizais Kompass

15.10.2019.
Greizais Kompass

 Šogad oktobri iesākām ar TDA Dardedze rīkoto "Greizo Kompasu"! Izskrējām Saldus interesantākās vietas, izkustinājām kājas un superīgi pavadījām dienu. Nācās likt kopā galvas, lai izdomātu pareizās atbildes, atminētu mīklas un kopīgiem spēkiem izpildīt uzdevumus. Iepazīstinājām mūsu jaunos dejotājus ar savām greizā kompasa tradīcijām, komandas garu.

 Varam lepoties ar savām meitenēm, kuras demonstrēja savu lokanību un visātrāk pieveica vienu no īpašajiem organizatoru izveidotajiem uzdevumiem!

 Prieks, ka vakarā pie mums ieradās arī bijušie dejotāji, kuri vēlējās satikt sen neredzētos, atkal uzvilkt deju kurpes, iepazīt jaunos un izdejoties līdz rīta gaismai. Ar nepacietību gaidīsim nākamo gadu!

 

Starptautiskais folkloras deju festivāls "FOLKAZORES" Azoru salās

08.10.2019.
Starptautiskais folkloras deju festivāls "FOLKAZORES" Azoru salās

Laikā, kad lielākā daļa iedzīvotāju sāk domāt par jaunā mācību gada tuvošanos, VPDK Gatve un Gatve OI apvienotais sastāvs kopā ar folkloras draugu kopas “Vīteri” mūziķiem, kāpa lidmašīnā un devās iekarot Ziemeļatlantijas okeānā Portugālei piederošās Azoras salas. Kolektīvs piedalījās FOLKAZORES starptautiskā folkloras deju festivālā, kas Terceiras salā norisinās jau 35. reizi un ir kļuvis par salas lielāko kultūras notikumu. Festivāls deva iespēju satikties ar ļoti dažādu kultūru un tautu pārstāvjiem. Paralēli Eiropas deju kolektīviem no Bulgārijas, Horvātijas, Slovākijas, Somijas un Polijas, tajā piedalījās deju kolektīvi no tik eksotiskām zemēm kā Taivāna, Taizeme un Martinikas sala. Dejojām kopā arī ar Meksikas, Čīles, Argentīnas un Amerikas kolektīviem.

 

Uzstājāmies dažādās pilsētiņās – gājām krāšņos ielu gājienos, dejojām gan koncertzālēs, gan uz ielu skatuvēm, gan lielajā arēnā. Paralēli koncertiem piedalījāmies arī īpašā dievkalpojumā, pieņemšanā pie pilsētas mēra, tautas tērpu parādē un “Dance challenge”, kura ietvaros mums savstarpēji ar meksikāņu grupu vajadzēja apgūt vienam otra dejas, kā arī dejot katram savas dejas pie savstarpēji pretējas mūzikas, un to visu rādīt skatītājiem īpašā šova vakarā uz skatuves. Tas bija jautri un interesanti, un, kaut deja bija gara un sarežģīta, godam tikām galā. Kultūras dzīves bagātināšanai katru nakti notika ballīte, kuru ikreiz rīkoja divu valstu deju grupas, iekļaujot savai tautai raksturīgu mūziku, dejas, spēles un rotaļas, kā arī nelielu cienastiņu.

 

Neskatoties uz intensīvo deju mēģinājumu un koncertu grafiku, dejotājiem bija iespēja iepazīt un izbaudīt Terceiras salas eksotisko dabu, ēdienus un tradīcijas – piedzīvot īstas vēršu cīņas, pabūt vulkāna krāterī, izgaršot vietējās delikateses un baudīt veldzējošās okeāna peldes.

 

Kopā tika nostaigāti un nodejoti daudzi kilometri, iepazītas jaunas kultūras, iegūti jauni draugi un neaizmirstamas atmiņas.