Gatve Gruzijā

12.12.2017.
Gatve Gruzijā

Tuvojoties Jaunajam gadam parasti pārdomājam, ko esam paveikuši iepriekšējā gadā, kādas atmiņas ņemsim līdzi uz nākamo gadu un ko noteikti gribam paveikt turpmāk. Viena no Gatves skaistākajām 2017.gada atmiņām noteikti ir brauciens uz gleznaino un kontrastiem bagāto Gruziju. Desmit dienu laikā piedzīvojām trīs gadalaikus, atklājām gleznainus kalnu skatus un baudījām fantastiskus vietējos ēdienus. Iepazinām gruzīnu tautas deju un parādījām viņiem daļiņu no mūsu skaistajiem tērpiem un dejām. Meistarklasē kopā dejojām ar Gruzijas nacionālo ansambli “Nartebi”, viņi ierādīja mums savas vijīgās roku kustības un enerģiskos soļus, savukārt mēs viņus pārsteidzām ar latviskajiem pacēlieniem un apķērieniem, jo gruzīniem nav ierasts, ka meiteni dejas laikā apķer un cilā. Gatvei noteikti patīk ceļot – atklāt citas zemes kultūru un tradīcijas, iepazīt vienam otru jaunā vidē un būt kopā! Izbraucieni noteikti ir tā lieta, kuru mēs ņemam līdzi savā bagāžā arī uz nākamo gadu!

Gatvē satikās un apprecējās

22.08.2017.
Gatvē satikās un apprecējās

Vēlamies padalīties ar vienu skaistu pavasara stāstu, kas noglabāts Gatves dārgumu lādē. Stāsts ir par Justīni un Mārtiņu, kuri no saknēm līdz galotnēm ir izauguši Gatvē, kur arī satikušies, iemīlējušies un apprecējušies. Lielai daļai esošo un bijušo ansambļa dejotāju bija tas prieks būt kopā ar jauno Bambīšu ģimeni viņu skaistākajā dienā. Jo kā gan bez mums, ja tieši kolektīvs ir "salīmējis" abus kopā nu jau mūžīgi mūžos. Paldies vedējiem - Lindai un Mārtiņam Lapsām, kuri 2 gadus atpakal mija gredzenus tieši Gatves sastāvā, Mārtiņa vecākiem, kuri joprojām ir Gatves vidējās paaudzes dejotāji, vadītājiem, kuri visus šos Justīnes un Mārtiņa pazīšanās gadus ir bijuši viņiem blakus, un visiem klātesošajiem neaizmirstamajā dienā. Dejas pludmales smiltīs gan ar apaviem, gan bez, Jaunā pāra "mini" koncerts un draugu sarūpētais uzdevums Vandzenes estrādē, saullēkta vīru dziesmas laivā, danči, mīlestība, danči, mīlestība un tā joprojām. Nāc uz Gatvi un atrodi to, kuru saukt par savējo. Rūgts! Foto: Kristaps Hercs

"Nameja Gredzens" Cinevillā

24.07.2017.
"Nameja Gredzens" Cinevillā

Katras meitenes sapnis kādā dzīves posmā ir bijis - būt kameras priekšā - kā aktrisei, dejotājai vai varbūt dziedātājai. Gatves meitenes varēja izbaudīt kā tas ir - būt mini daļai no filmas "Nameja Gredzens" komandas. Mēs kopā ar tautas deju ansambļa "Katvari" meitenēm ziedošā vasaras pļavā, starp vīgriezēm un margrietiņām, izdejojām rituāla deju, tā palīdzot kaut vai par mazu, mazu daļiņu filmai tapt vēl skaistākai. Paldies par doto iespēju un piedzīvojumu - mēs ļoti gaidām filmu un nemaz nešaubāmies, ka tā būs fantastiska.